OŠ Alojza Gradnika Dobrovo

Praznični december v knjižnici

Tudi naša šolska knjižnica je zaživela v prazničnem vzdušju.

Učenci prvih razredov so v šolski knjižnici prisluhnili pravljici Petre Bergant Božično darilo za jelenčka Rudija.
Razmišljali so, kaj jih osreči. To so narisali na balonček in ga pritrdili na smrečico v šolski knjižnici.

5. 12. 2017 so nas z obiskom razveselili učenci 1. in 2. razreda iz OŠ Alojz Gradnik s slovenskim učnim jezikom Števerjan in OŠ Ludvik Zorzut s slovenskim učnim jezikom Bračan.
V šolski knjižnici so prisluhnili pravljici Petre Bergant Božično darilo za jelenčka Rudija.
Prvošolci so naše goste pozdravili s pesmijo, sledila je skupna malica . Z delom smo nadaljevali v ustvarjalnih delavnicah. Izdelovali smo smrečice in snežake. Bili smo zelo ustvarjalni. Preživeli smo čudovit dopoldan.

Učenci POŠ Kojsko so spoznali biografijo Marjana Mančka.
Ob slikanici Brundo se igra so pripovedovali zgodbo o Brundu, ki so jo opazovali na ilustracijah. V nadaljevanju so likovno ustvarjali. Izdelali so matrico njim najljubše živali, ki so jo umestili na veliko igrišče, kjer so se živali igrale in zabavale. Bilo je zelo živahno in veselo.

Zanimive stvari o Marjanu Mančku so izvedeli tudi drugošolci in petošolci na centralni šoli.
Slikovne zgodbe so jih nagovorile k besednemu in likovnemu ustvarjanju.

Učenci 4. a razreda so prisluhnili pravljici Pobalinska pujsa avtorice Manice Klenovšek Musil s sporočilom »NIKOLI NE NAREDI NEČESA, ČESAR NE ŽELIŠ, DA BI DRUGI TEBI STORILI.«