OŠ Alojza Gradnika Dobrovo

Kulturni dan "O ja, ankrt je blo..."


Delovno soboto smo vsi učenci naše šole posvetili raziskovanju kulturne dediščine Brd. Kulturni dan smo začeli z ogledom filmčka o življenju nekoč, ki smo ga pred več kot desetimi leti posneli z učenci naše šole. Organizirali smo kar 15 različnih delavnic, kjer so otroci lahko: pletli tradicionalne košare pod mentorstvom g. Lucijana Grudine in njegovih učenk, izdelovali tradicionalne picone v delavnici g. Iva Kožlina, pletli svitke pod mentorstvom učencev iz Erasmus skupine, kuhali v kuharski delavnici, kvačkali, izdelovali domača glasbila, sodobne picone, se udeležili likovne delavnice, dramskih ustvarjalnic v briščini, izpeljali intervju z go. Anči Velišček, se učili tradicionalnih briških iger (mora, briškula, tršet), izdelovali elektronsko knjigo z bogato briško kulturno dediščino. Nekaj učencev se je ta dan prelevilo v fotografe in snemalce ter novinarje. Dan smo zaključili s skupno predstavitvijo vseh delavnic, razstavo in degustacijo tradicionalnih briških pustnih jedi v šolski jedilnici. Na ta način smo tudi obeležili prihajajoči slovenski kulturni praznik.